Zarezerwuj wymarzone wakacje w Chorwacji, Bułgarii, Albanii, Czarnogórze, Włoszech Nasz nowy profil na FB• Opinie o Kocham-Wakacje.pl• Kontakt
Zmień kryteria
wyszukiwania

Villa Adriatiq Blue 4* ▪ wakacje last minute

Czarnogóra > Budva
Dojazd: autokar
Liczba noclegów:
Wyżywienie:
Pobyt 1 osoby PLN
w terminie
01.01 - 01.01.1970

Wakacje w Czarnogórze w uroczej Budvie! Nie czekaj na last minute - rezerwuj już teraz!

Willa apartamenty Adriatiq Blue 4*

nowoczesny, luksusowy, kilkupiętrowy obiekt zlokalizowany pośród ogrodu w centralnej części miasta. Bliskość centrum pozwala korzystać w pełni z rozrywek miasta a bliska odległość do plaży uszczęśliwi każdego plażowicza.
Sklepy, piekarnia z pysznym pieczywem, restauracja w niewielkiej odległości od willi.

Plaża Slovenska plaża
▪ willa oddalona 350 m od plaży
▪ plaża piaszczysto-żwirkowa
▪ leżaki i parasole płatne dodatkowo 
Plaża o długości 1600 m ciągnie się wzdłuż całego kurortu (Budva)
 
Zakwaterowanie
studia 2 i 3-os. (pokój z aneksem kuchennym)
apartamenty 2+2 (pokój z aneksem kuchennym + sypialnia)
▪ wyposażenie: łazienka z WC (kabina z hydromasażem, suszarka do włosów), TV-sat, w pełni wyposażony aneks kuchenny, klimatyzacja, balkon ze stolikiem i krzesłami

Wyżywienie
▪ pobyt bez wyżywienia
▪ wykupienie wyżywienia: śniadania i obiadokolacje serwowane; napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne. Posiłki podawane w restauracji poza obiektem (200 m) w cenie 80 euro – płatne w autokarze (konieczność deklaracji podczas rezerwacji).

Cena zawiera
▪ przejazd komfortowym autokarem z klimatyzacją, WC i TV
▪ 9 noclegów
▪ opiekę pilota i rezydenta

Uwagi
▪ dziecko do 12 lat na dostawce: zniżka 20%
▪ dziecko do 2 lat - gratis
▪ dostawka: zniżka 10 %
▪ dopłata do pokoju 1-os.: 700 zł
▪ dojazd własny: zniżka 250 zł

Płatne dodatkowo
▪ ubezpieczenie KL i NNW oraz taksa klimatyczna: 90 zł za każdą osobę (dotyczy również dziecka do 2 lat)

Program imprezy
1 dzień: wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy autokarów, przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię lub Węgry i Chorwację
2 dzień: przyjazd do Budwy, zakwaterowanie
3-10 dzień: wypoczynek nad morzem, wakacje w Czarnogórze, turystyka indywidualna, możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych
11 dzień: zwolnienie pokoi do godz. 10.00, czas wolny, wyjazd powrotny
12-dzień: powrót do kraju, przyjazd w godzinach wieczornych (część miast przyjazd dnia następnego)

Rozkład jazdy autokaru do Czarnogóry

Bielsko-Biała* stacja BP, ul. Warszawska-naprzeciwko dw. PKS, godz. 08.00
Cieszyn* przejście graniczne Boguszowice droga S1; godz. 08.50
Częstochowa* dworzec PKS, + 60 zł, godz. 05.50
Dębica* dworzec PKS, + 120 zł, godz. 02.20
Łódź* stacja Bliska, Al. Grzegorza Palki 7, + 120 zł, godz. 03.00
Katowice dworzec PKS, ul. Piotra Skargi, godz. 06.30
Kielce* dworzec PKS, + 100 zł, godz. 02.40
Kraków dworzec autobusowy MDA, ul. Bosacka, godz. 05.00
Opole* dworzec PKS, + 100 zł, godz. 03.30
Poznań* PKP Poznań Główny, ul. Dworcowa, + 140 zł, godz. 00.30
Radom* dworzec PKS, + 100 zł, godz. 00.50
Rzeszów* dworzec PKS, + 120 zł, godz. 01.30
Stalowa Wola* dworzec PKS, + 120 zł, godz. 00.35
Tarnów* stacja Shell, Nowodąbrowska 139, + 100 zł, godz. 07.45
Warszawa* stacja metra Wilanowska, + 140 zł, godz. 00.15
Wrocław* dworzec PKS, + 100 zł, godz. 03.00

Uwagi dotyczące przejazdu
▪ Połączenia antenowe (oznaczone w rozkładzie *) realizowane są przy minimum 8 osobach i mogą być realizowane innymi środkami transportu: samochód osobowy, bus, pociąg, autokar
▪ Podczas przejazdu autokarem obowiązuje limit bagażu, tj. 1 szt. Bagażu głównego o wadze do 20 kg oraz 1 szt. Bagażu podręcznego o wadze do 5 kg. Organizator ma prawo odmówić zabrania na pokład bagażu przekraczającego opisany powyżej limit lub w ramach wolnego miejscazaproponować dopłatę do nadbagażu wg obowiązującego cennika
▪ Prosimy o przybycie Klientów na miejsce zbiórki na 30 min. przed planowaną godziną odjazdu.▪ Na trasie przejazdu autokarów przewidywane są postoje średnio co 4 godziny jazdy, a na trasach krótszych w kraju co ok. 2 godziny.
▪ Miejsca w autokarze docelowym przydzielane jest przez Organizatora, o numerze miejsca informuje pilot na miejscu zbiórki.
▪ W czasie przejazdu możliwe są przesiadki i oczekiwania na współpasażerów.
▪ Pasażer winien mieć przy sobie ważny dokument umożliwiający przekraczanie granic.

Tagi
▪ Budwa luksusowe apartamenty ▪ wczasy bez wyżywienia w Czarnogórze ▪ Budva last minute autokarem

Budwa i Rafajlovici ▪ wczasy autokarem

▪ wczasy w willi Montenegro (Budwa): Willa Montenegro wczasy autokarem
▪ wczasy last minute w hotelu Sumadija w Rafajlovici (3 km od Budwy): hotelu Sumadija
▪ wczasy last minute pensjonacie Obala w Rafajlovici: Pensjonat Obala last minute

Czarnogóra ▪ wczasy last minute

wakacje w Czarnogórze również na stronach:
▪ CzarnogoraWczasy.com.pl: Czarnogóra wczasy
▪ WczasyAutokarem.pl (wczasy nie tylko w Czarnogórze): wczasy autokarem

Galeria zdjęć - kliknij
Galeria zdjęć - kliknij
Galeria zdjęć - kliknij
Galeria zdjęć - kliknij
Galeria zdjęć - kliknij
Galeria zdjęć - kliknij
Galeria zdjęć - kliknij
Galeria zdjęć - kliknij
Galeria zdjęć - kliknij
Galeria zdjęć - kliknij

Budva

to jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast na wybrzeżu adriatyckim. Dziedzictwem Budvy, podobnie jak całej Czarnogóry, są pozostałości różnych kultur. Wizytówką miasta są dziś rzymskie budowle, imponująca śródziemnomorska architektura. Starówka to prawdziwy labirynt wąskich uliczek i maleńskich usłanych kawiarniami placyków. W samym mieście znajduje się słynna rozległa Slovenska Plaża, ciągnąca się na długości 1500 m i liczne mniejsze plaże ukryte w malowniczych zatoczkach. Opalać się i kąpać tuż za zabytkowymi murami.

Latem każdego roku w cytadeli na starym mieście odbywają się festiwale teatralne. Do tradycji należą także koncerty muzyki klasycznej i nocne recytacje poetów. Jest tu wytwórnia filmowa, galeria sztuki, odbywa się również festiwal muzyki śródziemnomorskiej. Występowali na nim m.in. Toto Cutugno, Goran Bregovic i Al Bono. Latem przybywają tu turyści z całego świata.

Kurort swą niesamowicie bogatą infrastrukturą wypoczynkowo-rozrywkową dorównuje najpopularniejszym europejskim miejscowościom turystycznym. Wypoczynek w Budvie polecamy każdemu. Przeciętna temperatura latem wynosi 32oC, zimą: 9 oC. W morzu kąpać się tu można od maja do października. Jego średnia temperatura latem to 23 oC.

Wycieczki fakultatywne

Albania
zwiedzanie rozpoczniemy od czarnogórskiego miasteczka Stari Bar. Zwiedzimy tu ruiny Starego Miasta, a następnie schodząc ze wzgórza carsiją - turecką uliczką z małymi sklepikami, zatrzymamy się w jednej z „kawiarni" aby skosztować przepysznej tureckiej lemoniady ze świeżych owoców oraz słodkich specjałów. Kolejnym etapem wycieczki będzie już albańskie miasto Skodra, do którego dojedziemy przez typowo cygańską wioskę. W Skodrze zwiedzimy mury Starego Miasta, a przejeżdżając autokarem przez centrum poczujemy klimat typowo albański. Ze Skodry przejedziemy do Lesu, nadmorskiego miasteczka i spędzimy czas na charakterystycznym albańskim wybrzeżu.
Cena: 45 euro/osobę

Boka Kotorska
wyprawa statkiem wycieczkowym po jednej z najbardziej malowniczych na świecie zatok, nazywanej również jedynym na południu Europy fiordem. Zwiedzimy Kotor, którego starówkę wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO, zatrzymamy się też na sztucznie usypanej wyspie z Kościołem Gospy od Skarpjela, oraz w miasteczku Herceg Novi. Będziemy mieć również czas na kąpiel oraz plażowanie.
Cena: 28 euro/osobę

Klasztor Ostrogi - Jezioro Skoderskie - ta wycieczka da nam okazję zobaczenia największego czarnogórskiego relikwiarza, wybudowanego w XVII wieku. Odwiedzimy tu kaplicę, w której spoczywają relikwie św. Vasilije Ostroskiego. Niesamowita atmosfera monastiru „wykutego" w skale, którą tworzą przede wszystkim piękne widoki, na długo pozostaną w pamięci. Następnie przejedziemy nad Jezioro Skoderskie. Tu płynąc statkiem podziwiać będziemy urokliwy krajobraz i zrelaksujemy się podczas kąpieli w jeziorze.
Cena: 40 euro/osobę

Dubrovnik
średniowieczne miasto, klejnot południowej Dalmacji, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Dubrovnik ma długoletnią tradycję turystyczną i gotowy jest zadowolić najbardziej wymagające oczekiwania swoich gości. Miasto muzeów i festiwali, gościńców i restauracji, miasto łagodnego śródziemnomorskiego klimatu i przepięknych pejzaży. Rzeczywiście potwierdza prawdę słynnej wypowiedzi Irlandzkiego pisarza Bernarda Shaw, który powiedział: „Ci, którzy szukają raju na ziemi muszą przyjechać do Dubrovnika."
Cena: 35 euro/osobę

Wzgórze Lovćen
ta wycieczka odkryje przed Państwem zupełnie nowe oblicze Czarnogóry. W drodze na Lovćen najpierw odwiedzimy dawną stolicę Montenegro, a obecnie jeden z najważniejszych kulturowych ośrodków - miasto ambasad i urzędów - Cetinje. Tu zobaczymy m.in. siedzibę prezydenta Milo Dukanovica, budynek ambasady, a także przebierzemy się za czarnogórskich mnichów i wejdziemy do klasztoru, w którym według legendy, znajdują się relikwie św. Jana Chrzciciela. Następnie z Cetinje wyruszymy na wzgórze Lovćen, o którym miejscowi mówią, że „stąd niedaleko już do nieba bram". Przed wejściem na wzgórze skosztujemy jednego z tureckich specjałów - dżigaricy. Następnie podziwiać będziemy urzekające i malownicze widoki. Kolejnym etapem wycieczki jest zwiedzanie Kotoru, miasta, które szczyci się nieco mniejszą niż w Dubrovniku, ale równie piękną starówką. Charakterystyczna plątanina uliczek z „wyślizganego" kamienia i place z licznymi świątyniami, to tylko niektóre z powodów, dla których zabytkowa część miasta wpisana została na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.
Cena: 40 euro/osobę

Galeria zdjęć - kliknij
Galeria zdjęć - kliknij
Galeria zdjęć - kliknij
Galeria zdjęć - kliknij
Galeria zdjęć - kliknij
Galeria zdjęć - kliknij
Galeria zdjęć - kliknij
Galeria zdjęć - kliknij
Galeria zdjęć - kliknij
Galeria zdjęć - kliknij
Galeria zdjęć - kliknij
Galeria zdjęć - kliknij
Galeria zdjęć - kliknij
Galeria zdjęć - kliknij
Galeria zdjęć - kliknij
Galeria zdjęć - kliknij
Galeria zdjęć - kliknij
Galeria zdjęć - kliknij
Galeria zdjęć - kliknij
Galeria zdjęć - kliknij
Galeria zdjęć - kliknij
Galeria zdjęć - kliknij
Galeria zdjęć - kliknij
Galeria zdjęć - kliknij
Galeria zdjęć - kliknij
Galeria zdjęć - kliknij
Galeria zdjęć - kliknij
Galeria zdjęć - kliknij
Galeria zdjęć - kliknij
Galeria zdjęć - kliknij
Galeria zdjęć - kliknij

O Czarnogórze można śmiało powiedzieć, że jest to jeden z najpiękniejszych krajów w Europie, idealnym miejscem na spedzenie wakacji. Jak wskazuje nazwa, niemal w całości pokrywają ją góry, miejscami wyższe od chorwackich. Wybrzeże jest pełne średniowiecznych miasteczek (Kotor, Budwa, Sveti Stefan, Ulcinj), szczyty wzgórz zajmują ruiny weneckich i tureckich zamków, a w cieniu piniowych zagajników kryją się stare prawosławne monastyry. Do tego trzeba dodać bezinteresowną życzliwość mieszkańców, zadowolonych z  coraz liczniejszych wizyt obcokrajowców. Czarnogóra jest miejscem, gdzie Wschód spotyka się z Zachodem. Zachecamy do skorzystania z ofert last minute, first minute!

Czas lokalny:bieżący czas lokalny

Język: Urzędowym językiem jest język serbski, Polacy znający trochę języka ukraińskiego, rosyjskiego i oczywiście polskiego nie powinni mieć większych problemów z porozumiewaniem się w Czarnogórze. Podobnie jak w Chorwacji, obowiązuje zasada: "Pisz tak, jak mówisz, czytaj tak, jak piszesz". Oba języki, serbski i chorwacki, są bardzo podobne.

Waluta: Waluta Od 1 stycznia 2002 r. walutą Czarnogóry jest euro (€), 1 € ok.3,94 PLN

Klimat: Kraj jest bardzo dobrym miejscem wypoczynku, zwłaszcza letniego. Rocznie aż przez 240 dni świeci tu słońce, a sezon kąpieli w morzu trwa aż 180 dni. Szczyt sezonu turystycznego w Czarnogórze to lipiec i sierpień.Dobrym pomysłem jest podróż do Czarnogóry w maju, czerwcu lub we wrześniu, a nawet w październiku, który na ogół jest ciepły - temperatura morskiej wody wynosi wtedy średnio 21°C.

Ceny: W restauracjach główne dania kosztują 5-8 € (np. frytki, čevapčići i sałatka to wydatek ok. 5-6 €), zupy 1-2 €, pizze 3-7 €, spaghetti 3-6 €, risotto do 6 €, hamburger 1-1,50 €, sałatka 1-1,50 €, kawa, herbata 0,50-3 €. W każdej wypoczynkowej miejscowości jest przynajmniej jeden czynny do późna sklep spożywczy. Przykładowe ceny: chleb 0,50-1 €, bułka nadziewana do 2 €, woda mineralna 1, €/5 l, margaryna 500 g 1,1 €, cukier 0,70 €/kg, żółty ser 4-9 €/kg, arbuz 0,60 €/kg, brzoskwinie 1,30 €, mandarynki 1,50 €.

Wycieczki fakultatywne:
Wycieczka do Klasztoru Ostrog

Kilkugodzinna wycieczka do Monastyru Ostrog, w zadziwiający sposób wkomponowanego bezpośrednio w skałę. Miejsce, które stało się celem pielgrzymek wiernych ze wszystkich części dawnej Jugosławii. Katolicy i muzułmanie również uznają to miejsce za święte.
Cena wycieczki: ok.22 euro/os.

Kaniony Czarnogóry
Moraca i Tara
- wycieczka do kontynentalnej części Czarnogory-krainy gór, wodospadów, rzek i jezior. Będziemy podróżować malowniczym kanionem rzeki Moraca, odwiedzimy słynny Monastyr Moraca, następnie pojedziemy do Parku Narodowego Biogradska Gora - jednego z 4 Parków Narodowych Czarnogóry. Dalej udamy się do Parku Narodowego Durmitor (znajdującego się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO), przez który przepływa rzeka Tara. Jest ona nazywana „Łzami Europy" i rzeźbi drugi co do wielkości, zaraz po Kanionie Kolorado, kanion świata. Przejdziemy przez 366m most zawieszony ponad 150m nad jej lustrem, łączący oba jej brzegi. Zwieńczeniem wyprawy będzie możliwość degustacji słynnej czarnogórskiej jagnięciny zapiekanej z ziemniakami, nad Czarnym Jeziorem (49m głębokości), położonym u podnóża jednego z najwyższych szczytów gór Durmitor, Bobotow Kuk (2522 m. n.p.m.).
Cena wycieczki: ok.40 euro/os.

Wycieczka do Albanii
Wycieczkę zaczniemy od zwiedzenia słynnych albańskich bunkrów, następnie pokażemy Państwu stolicę kraju Tirane. W dalszej kolejności udamy się do Krui, która jest tym dla Albańczyków, czym Kraków dla Polaków. Miejsce bardzo ważne dla narodu (ruiny starej warowni i zbudowane na jej terenie w średniowiecznym stylu muzeum Skanderbega- jedynego niekwestionowanego bohatera narodowego Albanii, przywódcy walk przeciwko Turkom Osmańskim w XV w.). Od podnóża zamku w Krui do centrum miasteczka prowadzi malownicza stara uliczka zapełniona sklepikami oferującymi rękodzieło i pamiątki. Wracając zatrzymamy się w Skodrze, nad brzegiem przepięknego jeziora Skodarskiego.
Cena wycieczki: ok. 55 euro/os.

Boka Kotorska
Wyprawa statkiem wycieczkowym do jednej z najbardziej malowniczych na świecie zatok, nazywanej również jedynym na południu Europy fiordem. Zwiedzimy Kotor, którego starówkę wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO, zatrzymamy się też na sztucznie usypanej wyspie z Kościołem Gospy od Skarpjela. Będziemy mieć również czas na kąpiel oraz plażowanie.
Cena wycieczki ok. 28 euro/os.

Galeria zdjęć - kliknij
Galeria zdjęć - kliknij
Galeria zdjęć - kliknij
Galeria zdjęć - kliknij
Galeria zdjęć - kliknij
Galeria zdjęć - kliknij

bark

Wyjazd Powrót Czas pob. Wyżywienie Cena Dostawka Dziecko
powrót